Jak wybrać odkurzacz przemysłowy

Czym jest i jak działa odkurzacz przemysłowy

Odkurzacze przemysłowe są specjalnymi urządzeniami, które doskonale poradzą sobie z zabrudzeniami, których zwyczajny odkurzacz nie ma szans usunąć.

Tego typu urządzenia stosuje się w głównej mierze w zakładach produkcyjnych a także przy pracach remontowo-budowlanych. Zasada działania odkurzacza przemysłowego wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku tego tradycyjnego.

Klasy przemysłowych odurzaczy

Aby wybrać najlepsze i najbardziej odpowiadające potrzebom odkurzacze przemysłowe, warto znać ich klasy. Nie każde bowiem urządzenie będzie nadawało się do usuwania dokładnie takich samych zanieczyszczeń.

KLASA L to odkurzacze przemysłowe przeznaczane do wchłaniania zanieczyszczeń w postaci płynów. Modele pochodzące z tej klasy bardzo dobrze poradzą sobie z zabrudzeniami po pracach stolarskich i obróbce tworzyw sztucznych.

KLASA M usuwa dokładnie takie same zanieczyszczenia jak odkurzacze wchodzące w skład KLASY L. Dodatkowo świetnie pochłaniają odpady farb i gipsu.

KLASA H to odkurzacze, które poradzą sobie z najcięższymi zanieczyszczeniami takim jak ołów, kadm, azbest, pleśń. Inne klasy odkurzaczy nie są w stanie skutecznie poradzić siebie z tego typu odpadami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *