zapisz się
na newsletter

i odbierz kod na 1 książkę za 50 gr z wybranej oferty
Literatura
faktu i historia
Literatura naukowa
Kalendarium
23 luty
2007
w porcie lotniczym w amerykańskim Phoenix zastosowano po raz pierwszy skaner do prześwietlania odzieży pasażerów przy pomocy promieniowania RTG
Sortuj produkty po:
nazwie
od A do Z
od Z do A
/
cenie
od najniższej
od najwyższej
/
dacie dodania
od najnowszych
od najstarszych
Królowie przeklęci Tom 1-3
Wydawca: Otwarte
wysyłka: 48h
71,93
-28%
99,90 zł
Nowe – trzytomowe – wydanie cyklu Królowie przeklęci. Pakiet zawiera powieści: Król z żelaza Zamordowana królowa Trucizna królewska Prawo mężczyzn Wilczyca z Francji Lew i lilie Kiedy król gubi swój kraj „W Królach przeklętych jest wszystko. Królowie z żelaza, zamordowane królowe, bitwy i zdrady, kłamstwa i żądze, oszustwa, rywalizacja rodów, klątwa templariuszy, podmieniane niemowlęta, wilczyce, grzech i miecze, wielka dynastia skazana na upadek… A to wszystko (no, prawie wszystko) zaczerpnięte żywcem z kart historii. I wierzcie mi: rody Starków i Lannisterów nie mogą się nawet równać z Kapetyngami i Plantagenetami. Bez względu na to, czy jesteś historycznym geekiem czy miłośnikiem fantastyki, od książek Druona nie będziesz się mógł oderwać. To prawdziwa gra o tron. Jeśli lubisz Pieśń lodu i ognia, pokochasz Królów przeklętych”. George R.R. Martin
Każda książka Sławomira Kopra z cyklu o elitach PRL to sama przyjemność czytania, o czym świadczą dziesiątki tysięcy sprzedanych egzemplarzy. W tym tomie znajdą Państwo trzy tytuły z bestsellerowej serii: Życie towarzyskie, Sławne pary i Skandaliści. Wciągające opowieści o życiu prywatnym najsłynniejszych artystów i pisarzy, pełne anegdot i nieznanych faktów.
Pakiet dwóch biografii. 'Diana – W pogoni za miłością' - Andrew Morton ukazuje bardziej romantyczną stronę 'Królowej ludzkich serc' . To pogłębiony, intymny wręcz portret niezwykłej kobiety, jednej z najważniejszych ikon końca XX wieku, odmalowany przez pryzmat jej związków i sercowych rozterek. Książka opisuje ostatnie 5 lat życia księżnej, w tym między innymi historię jej związku z Hasnatem Khanem. 'Książę Karol. Serce króla' - Ta niezwykła biografia powstawała nie tylko w oparciu o rozmowy z przyjaciółmi następcy tronu, jego przeciwnikami, dworzanami, pracownikami pałacu, ale również dzięki współpracy z samym Karolem. Sporo w niej o pierwszym małżeństwie, które zdefiniowało jego samego i ocenę związku z kobietą, którą nazywa 'najdroższą żoną' – Camillą. Widzimy Karola jako ojca, przyjaciela, męża stanu i… żartownisia. Życie na dworze królewskim okazuje się być pełne ukrytych niebezpieczeństw oraz nieoczekiwanych zabawnych zdarzeń. Wzruszający, zabawny i bardzo często zaskakujący – o to prawdziwa historia księcia Walii.
Do dziś - „Z mocy bezprawia” - autorom wielopiętrowej kombinacji operacyjnej nie udało się dobić Wojciecha Sumlińskiego, choć wytoczony mu proces sądowy trwa już kolejny rok... Otarłszy się o przynoszącą ulgę śmierć, Sumliński powraca „Z mocy nadziei” i daje czytelnikom wiele argumentów za życiem, wbrew licznym przeciwnościom i tragediom, które przynosi ludzki los. Podejmuje się na nowo dziennikarstwa śledczego i w bestsellerowych „Niebezpiecznych związkach” odważa się ujawnić znane wyłącznie nielicznym kontrowersyjne fakty z życia „prezydenta wszystkich Polaków” Bronisława Komorowskiego. Stawia następny krok, i odważa się podjąć tematykę, której śmiertelnie boi się najsłynniejszy polski świadek koronny Jarosław Sokołowski, pseudonim „Masa”. Wojciech Sumliński, czerpiąc inspiracje z postaw innych silnych jednostek, konsekwentnie kieruje się w swoim życiu dewizą: „Nigdy się nie poddawaj!” i ujawnia Czytelnikom ponure cienie, lecz przede wszystkim zachwycające blaski obranej przez siebie drogi - drogi „Dziennikarza śledczego”.
Pakiet: Popiełuszko zabił się sam – Wojciech Sumliński Na ponury żart zakrawa przekonanie większości Polaków, iż prawda o morderstwie na księdzu Jerzym Popiełuszko została wyjaśniona, a sprawcy – ukarani. W pakiecie „Popiełuszko zabił się sam” znajdują się 3 książki mówiące o faktach związanych ze śmiercią księdza Jerzego Popiełuszki. „Kto naprawdę go zabił?” Odpowiedź na to pytanie jest starannie, skrupulatnie skrywaną przed opinią publiczną tajemnicą. Jedyne, co wiemy na pewno, to data uprowadzenia i fakt zgonu księdza. „Teresa”, „Trawa” i „Robot” Wieloletnia, wielopiętrowa inwigilacja rodzin bezpośrednich sprawców zbrodni, prowadzona pod kryptonimami: „Teresa”, „Trawa” i „Robot” to największa operacja komunistycznych służb specjalnych PRL. ”Lobotomia 3.0” Miliony Polaków zaś poddano trwającemu od 30 lat socjotechnicznemu zabiegowi „Lobotomii 3.0”, odpowiednikowi medycznej, pustoszącej ludzkie umysły - lobotomii. Tak wiele udało się wmówić już Polakom, może uda się im także wmówić, że… „Popiełuszko zabił się sam!”?
Ukryte Terapie cz.1 i cz. 2 - Jerzy Zięba
Wydawca:
wysyłka: 48h
99,99
-6%
106,90 zł
Pakiet dwóch części Ukrytych Terapii  Doświadczenie autora w naturoterapii sięga już przeszło dwudziestu lat. Zagadnieniem, nad którym najwięcej w tym czasie pracował, były naturalne metody leczenia i zapobiegania przewlekłym nowotworom. Lata badań i analiz przyczyniły się do powstania „Ukrytych terapii” i innych publikacji, nieznanych jak dotąd medycznym środowiskom. Jerzy Zięba pozostaje na tym polu aktywny. Oprócz licznych publikacji w prasie, prowadzi też wykłady z naturoterapii, jest dyplomowanym hipnoterapeutą w Australii i USA Ze względu na ciągle szerzącą się dezinformacje odnośnie tłuszczów zwierzęcych i choroby wieńcowej serca, w drugiej części "Ukrytych terapii" wyjaśniam to znacznie dokładniej, wyjawiając kłamstwa jakie temu zagadnieniu towarzyszą od dziesiątek lat. Okłamywanie społeczeństwa jak również lekarzy w sprawie cholesterolu wydaje się nie mieć granic. Temat ten został potraktowany również znacznie szerzej szczególnie, że przemysł farmaceutyczny w sposób perfekcyjny oszukał lekarzy w sprawach cholesterolu. Lekarze zupełnie nieświadomie dopuszczają się absolutnie skandalicznych praktyk dotyczących jego obniżania. Książka opisuje w jaki sposób oszukano lekarzy jak i pacjentów. Największym problemem jaki przebijał się bezustannie w komentarzach czy rozmowach bezpośrednich były oczywiście choroby nowotworowe. W tych wszystkich opisach wstrząsające było jedno: przerażający brak skuteczności medycyny akademickiej w leczeniu tej choroby. Lekarze i pacjenci znajdą w książce szczegółowe opisy metod czy substancji, dzięki którym człowieka chorego na nowotwór można leczyć znacznie bardziej efektywnie, bezpieczniej i taniej. Opisywane substancje czy też metody leczenia choroby nowotworowej, co skrzętnie ukrywane przed pacjentami, jak i środowiskiem medycznym. W rozdziale o szczepionkach ujawnione są fakty, o których opinii publicznej się nie zawiadamia. Fakty te, bezsprzecznie wskazują na to, że lekarze jak i rodzice dzieci zostali perfidnie oszukani. Książka również opisuje skandaliczne, a jednocześnie nie ujawniane społeczeństwu fakty dotyczące systemu zdrowia, które znajdują się na granicy przestępstwa kryminalnego. Książka pokazuje także sposób rozwiązania wielu problemów dotyczących leczenia pacjentów przewlekle chorych.
Wielcy zapomniani. Polacy,którzy zmienili świat cz. 1 W świecie osiągnęli wiele: sławę, szacunek, uznanie, często duże pieniądze . U nas mało znani, bądź w ogóle zapomniani. Książka wydobywa z narodowej niepamięci ludzi, których warto poznać bliżej. Wśród 39 postaci są wybitni naukowcy, genialni kompozytorzy, inżynierowie, konstruktorzy, artyści malarze, graficy, pisarze i społecznicy. Wielcy zapomniani. Polacy,którzy zmienili świat cz. 2 Wśród kolejnych trzydziestu dwóch sławnych na świecie Polaków są; konstruktorzy, kompozytorzy, naukowcy, artyści. Przedstawienie następnej grupy rodaków, którzy osiągnęli ogromny sukces nie było trudne, jest ich wielu. Poznajemy m.in. znakomitego inżyniera ze Strzyżowa, niewielkiej miejscowości na Lubelszczyżnie, który zaprojektował pojazd księżycowy. To nasz konstruktor Mieczysław Bekker jest twórcą pojazdu wykorzystywanego na księżycu przez wyprawy Apollo. Antoni Cierplikowski to słynny Antoine, czesał m.in. Gretę Garbo, Marlenę Dietrich czy Ewę Curie. Twórcą najbardziej znanej na świecie marki kosmetyków Max Factor też jest Polak Maksymilian Faktorowicz. Na największych scenach operowych świata występowała i urzekała melomanów swym talentem Ada Sari. Primadonna urodziła się w Wadowicach. To tylko kilkoro z wielu prezentowanych w książce Polaków. Ich dokonania są wielkim wkładem w światowy postęp i kulturę.
Kompletny pakiet Ks. Jan Kaczkowski - 5 tytułów
Wydawca:
wysyłka: 24h
99,54
-30%
142,20 zł
5 tytułów Ks, Jana Kaczkowskiego Grunt pod nogami, Szału nie ma jest rak, Życie na pełnej petardzie, Samarytanin, kapelusznice i kot - Książka + Audiobook, oraz najnowsza Ekskluzywny żebrak czyli ks. Jan Kaczkowski o tym co najważniejsze Grunt pod nogami - Ksiądz Jan Kaczkowski to nie tylko Życie na pełnej petardzie, ale też setki kazań wygłoszonych w całej Polsce i poza jej granicami. Książka ta to wybór tych, które jego zdaniem najlepiej pokazują najbliższe mu tematy: wierność sumieniu, odwaga, wewnętrzna uczciwość, pokonywanie własnych słabości, budowanie bliskości i autentycznych relacji. Niezależnie od tego, czy były wygłoszone dla tłumów, które przychodziły na jego msze, czy dla pacjentów hospicjum w Pucku i ich rodzin, widzimy w nich księdza Jana, który dzieli się tym, co dla niego najważniejsze. Książka zawiera też rekolekcje z księdzem Janem "Herod, Piłat, setnik i inni" oraz przewodnik po dobrej spowiedzi. Szału nie ma jest rak - Ksiądz Kaczkowski w rozmowie z Katarzyną Jabłońską „Szału nie ma jest rak” o swojej chorobie nowotworowej, działalności duszpasterskiej i pracy w hospicjum. Książkę wydała Biblioteka WIĘZI. Życie na pełnej petardzie - Ksiądz Kaczkowski mówi o sobie onkocelebryta. W rozmowie z Piotrem Żyłką „Życie na pełnej petardzie” opowiada, skąd czerpie siłę do życia. Autorzy otrzymali nagrodę Ślad im. Bp. Jana Chrapka. Książka Wydawnictwa WAM. Samarytanin, kapelusznice i kot - Książka + Audiobook - Z nagrania dowiesz się: - kiedy nie powinienem pomagać innym? - czy zawsze należy mówić prawdę? - jak nawracają się zatwardziali antyklerykałowie? - jak rozumieć etykę pomagania? - w jakiej sytuacji można (czy w ogóle można?) złamać swoje zasady? - profesjonalizm w pomaganiu - kto ma dość katolickiej lipy? Ekskluzywny żebrak czyli ks. Jan Kaczkowski o tym co najważniejsze - Teraz wszystkie pytania, mają już odpowiedź! Wiemy już, że chłopaki płaczą, choroba to wojna a cierpienie ma sens. Więcej odpowiedzi na nurtujące każdego człowieka pytania, i jeszcze więcej wkrótce w najnowszej książce ks. Jana Kaczkowskiego Ekskluzywny żebrak, która zawiera esencję materiałów video, homilii i konferencji wygłoszonych przez księdza Kaczkowskiego.
Elżbieta II. Ostatnia królowa i Tajemnice Windsorów - pakiet
Wydawca:
Tytuł niedostępny
47,90
-40%
79,80 zł
Pakiet dwóch książek: Elżbieta II. Ostatnia królowa Niewiele na świecie pozostało monarchii, ale jeszcze mniej prawdziwych monarchów. Według Marca Roche'a Elżbieta II jest ostatnią prawdziwą królową - uosabia wartości kojarzące się z imperium, z poszanowaniem tradycji czy wytwornymi przyjęciami Tajemnice Windsorów Czy powszechnie lubiani William, Kate i ich dziecko uratują monarchię? Czy tron po Elżbiecie II przejmie jej syn Karol, zwany złośliwie Karolem III Ostatnim, czy ukochany wnuczek królowej? Czy poddani nadal zechcą płacić 62 pensy rocznie za przyjemność oglądania tej jedynej w swoim rodzaju ""opery mydlanej""? Królowa Wiktoria i jej mąż Albert pasjonowali się... seksem. Siedmioro dzieci i służba mogli wpaść do pokoju w najmniej odpowiednim momencie. Stąd ich małżeńskie łoże połączył z drzwiami najnowszy gadżet ? elektryczny zamek automatyczny. Sekrety Wiktorii to drobiazg w porównaniu z tajemnicami jej syna, Edwarda VII. Przysparzał on swemu ojcu Albertowi, matce królowej i oczywiście żonie Aleksandrze niekończących się zgryzot. Często ulegał szaleństwu hazardu i podobno zdołał zaliczyć w swym życiu z półtora tysiąca kochanek (statystyki to niepewne i być może niepełne). Windsorowie śmiali się z prowincjonalnego, austriackiego akcentu Hitlera. Jak przystało na typowych londyńczyków, doskonale mówili po... niemiecku. ""Nie możesz być królem z takimi uszami!"", tłumaczył młodemu Karolowi jego kuzyn i mentor lord Louis Mountbatten. Słynny brytyjski fotograf Norman Parkinson przypinał mu je taśmą do szyi i dopiero wtedy rozpoczynał sesję. Elżbieta II nie wysłała Karola na operację, by zlikwidować ""płetwy Windsorów"". Ten kompleks zawsze towarzyszył Karolowi. Elżbieta bardzo ponoć lubi cyniczną formułę: ""Nieważne, czy członkowie rodziny królewskiej dopuszczają się grzechów, jedyny prawdziwy grzech to dać się złapać"". Tej umiejętności zabrakło wielu Windsorom.
Pakiet dwóch książek: Jak podsłuchałem system Ośmiorniczki czyli elita na widelcu - Odcięta dłoń w reklamówce pełnej dwustuzłotówek, czy brutalne sex taśmy -takie pamiątki zostawiali nam uczestnicy spotkań w zaciszu restauracyjnych vip-roomów. Komfortowe saloniki u „Sowy i Przyjaciów” oraz w „Amber Room” zapewniały dyskrecję, więc stały się ulubionymi miejscami rozmów ludzi władzy i biznesu. Przy drogich winach i wyrafinowanych potrawach podejmowali oni najistotniejsze dla Polski decyzje. Bez świadków. Ale do czasu. Z czasem w vip-roomach pojawiły się urządzenia rejestrujące dźwięk. To ja je tam umieszczałem. A teraz opowiem wam, jak podsłuchałem system. Dlaczego to zrobiłem. I czego się dowiedziałem. Jak rozpętałem aferę taśmową - Murzyńskość, ośmiorniczki, robienie loda Amerykanom, ch..., d... i kamieni kupa. Te słowa i zwroty weszły już do powszechnego obiegu i użytku językowego. Wszyscy słyszeli o aferze taśmowej, niewiele jednak wiadomo o jej kulisach. Ujawnia je dziennikarz śledczy, który dotarł do najbardziej sensacyjnych nagrań ostatnich lat. - O, to ty jeszcze nie siedzisz? - zagadnął mnie jeden ze znajomych urzędników państwowych. Faktycznie. Jeszcze nie siedzę, choć prześwietlano już moje połączenia telefonicznie, analizowano znajomości, podsłuchiwano, śledzono, sprawdzano moją rodzinę, a nawet - jak dowiedziałem się z dwóch źródeł - służby miały założyć tzw. dziuplę tuż obok mojego mieszkania. Przedstawiam Państwu: OPIS WYDARZEŃ CO JEDLI I PILI PODSŁUCHIWANI STENOGRAMY NAGRAŃ REAKCJĘ MEDIÓW SKUTKI POLITYCZNE Przedstawione w książce zdarzenia to dowód na matematycznie dającą się opisać prawidłowość: jakość demokracji, poczucie oferowanej przez nią wolności, są wprost proporcjonalne do rzeczywistej wolności mediów i odwrotnie proporcjonalne do ilości sił usiłujących tą wolność ograniczać. Płk Mieczysław Tarnowski, były wiceszef ABW wcześniej UOP Dziś większość dziennikarzy to ,,mordercy zza biurka"". Nisztor w redakcji bywał rzadko. Nie da się bowiem robić dziennikarstwa śledczego siedząc przy biurku. Cezary Gmyz, dziennikarz śledczy, tygodnik ,,Do Rzeczy"" Rolą dziennikarza jest ujawnianie prawdy, nawet jeśli nie dla wszystkich jest ona wygodna. Piotr Nisztor bezkompromisowo dążył do ujawnienia taśm, które wstrząsnęły polską sceną polityczną. Lektura tej książki pozwala spojrzeć na sprawę jego oczami, oczami jednego z bohaterów afery, który spotkał się z niespotykanym atakiem niektórych mediów.
Ks. Jan Kaczkowski - pakiet 3 książek - Grunt pod nogami, Życie na pełnej Petardzie oraz Szału nie ma jest rak Szału nie ma jest rak - wywiad, Jan Kaczkowski, Katarzyna Jabłońska Ksiądz Kaczkowski w rozmowie z Katarzyną Jabłońską „Szału nie ma jest rak” o swojej chorobie nowotworowej, działalności duszpasterskiej i pracy w hospicjum. Książkę wydała Biblioteka WIĘZI. Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość - Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka Ksiądz Kaczkowski mówi o sobie onkocelebryta. W rozmowie z Piotrem Żyłką „Życie na pełnej petardzie” opowiada, skąd czerpie siłę do życia. Autorzy otrzymali nagrodę Ślad im. Bp. Jana Chrapka. Książka Wydawnictwa WAM.; Grunt pod nogami - Ksiądz Jan Kaczkowski to nie tylko Życie na pełnej petardzie, ale też setki kazań wygłoszonych w całej Polsce i poza jej granicami. Książka ta to wybór tych, które jego zdaniem najlepiej pokazują najbliższe mu tematy: wierność sumieniu, odwaga, wewnętrzna uczciwość, pokonywanie własnych słabości, budowanie bliskości i autentycznych relacji. Niezależnie od tego, czy były wygłoszone dla tłumów, które przychodziły na jego msze, czy dla pacjentów hospicjum w Pucku i ich rodzin, widzimy w nich księdza Jana, który dzieli się tym, co dla niego najważniejsze. Książka zawiera też rekolekcje z księdzem Janem "Herod, Piłat, setnik i inni" oraz przewodnik po dobrej spowiedzi.
Damy PRL-u i Piosenkarki PRL-u - pakiet
Wydawca:
wysyłka: 48h
52,50
-25%
70,00 zł
Damy PRL-u to fascynująca opowieść o sławie, szczęściu i pięknie - uosabianych w PRL-u przez dwanaście niezwykłych kobiet. Bohaterki tej książki, damy sceny i ekranu, były ikonami swojego czasu. Niektóre są wielbione do dziś, inne niemal zostały zapomniane - jednak historie ich wszystkich bezdyskusyjnie warte są przypomnienia. Która z nich była największą seksbombą?  Piosenkarki PRL-u to one – ich zawrotne kariery i wielbiąca je, gigantyczna publiczność. To one – ich niezapomniane przeboje, śpiewane z towarzyszeniem ogromnych orkiestr. To one – swingujące, jazzujące, dorównujące dramatyzmem, talentem i muzykalnością koleżankom z Nowego Jorku czy Paryża. To one – w sukienkach z wielu metrów materiału czy z intrygującym dekoltem – i ich szyk, szarm i urok. To one – te, których tournée to podróże po całym świecie czy koncertowe rejsy 'Batorym'. 
Pakiet: Caryca. Polka na moskiewskim tronie – Przemysław Słowiński Pakiet „Caryca. Polka na moskiewskim tronie” składa się z trzech powieści o mało znanych kartach polskiej historii, w tym zajęcia przez Polaków Moskwy w 1610 roku. Maryna Mniszchówna Bohaterką książki jest Maryna Mniszchówna - pierwsza Polka koronowana na Kremlu. Życie tej kontrowersyjnej kobiety obfitowało w niezwykłe przygody. Historia była dla niej równie bezlitosna, jak i jej czasy. W swoim krótkim, lecz burzliwym życiu doświadczyła wszystkiego: uroku władzy, entuzjazmu wiwatujących na jej cześć tłumów, bogactwa, miłości, ale też nagłych i niespodziewanych zmian – okropności pałacowych przewrotów, biedy, poniżenia, grozy utraty czci i życia. Wielka Smuta Losy tej znienawidzonej przez Rosjan kobiety zostały pokazane na tle wojny polsko-rosyjskiej z początku siedemnastego wieku i czasów tzw. Wielkiej Smuty.
Dzieje Polski Tom 1 i 2 - pakiet
Wydawca:
wysyłka: 48h
119,00
-28%
165,90 zł
Dzieje Polski. Tom 1 do 1202 roku. Skąd nasz ród – Andrzej Nowak Historia Polski to wieki walki, przełomów i porażek. Krakowski historyk Andrzej Nowak postanowił zebrać historię Polski i Polaków w książkach dokumentujących poszczególne okresy historyczne. Owocem jego prac będą „Dzieje Polski”, których każdy z sześciu tomów ma się ukazywać co rok aż do 2019 roku. Jak chwali sobie wydawca, „Dzieje Polski” są pozbawione kłamstw i niedomówień oraz poprawności politycznej. Dzieje Polski tom 2 Od rozbicia do nowej Polski - Andrzej Nowak Drugi tom bestsellerowych „Dziejów Polski” obejmuje okres lat 1202 – 1340, od śmierci Mieszka Starego do końca panowania dynastii Piastów na tronie odrodzonego Królestwa Polskiego w 1340 r. Andrzej Nowak przybliża czytelnikom wysiłki zmierzające do odnowienia Królestwa Polskiego podjęte w XIII w. przez Henryka IV Probusa, Przemysła II i Władysława Łokietka. Śledzi ich wytrwałe starania, opisuje przemiany polityczne, cywilizacyjne i kulturalne na ziemiach polskich, ścieranie się wpływów niemieckich, czeskich, mongolskich i litewskich, wzrost i upadek sąsiadów Polski. Podobnie jak w poprzednim tomie pokazuje kolejne etapy formowania się nad Wisłą, W Seria „Dzieje Polski” będzie się składać z sześciu tomów. Tom 1 nosi tytuł Skąd nasz ród (do roku 1202), tom 2 Królestwo zwycięskiego orła (1202 – 1492), tom 3 Rzeczpospolita wyzwania wolności (1492 – 1733), tom 4 Imperia i niepodległość (1733 – 1846), tom 5 Walka o II Rzeczpospolitą (1864 – 1945), tom 6 Zmęczenie i powstawanie (1945 – 2019). Andrzej Nowak Autor „Dziejów Polski” jest profesorem historii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Zajmuje się również publicystyką, pracuje również w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk. W swoim dorobku ma kilkanaście książek poświęconych historii Polski, m.in. „Polska i trzy Rosje”, „Uległość czy niepodległość”, „Wielka księga polskich patriotów”, „Pierwsza zdrada Zachodu”.
Złoty pociąg i tajemnice skarbów Polski i Skarby nazistów - pakiet
Wydawca:
Tytuł niedostępny
43,91
-20%
54,89 zł
Pakiet dwóch książek : Złoty pociąg i tajemnice skarbów Polski – Włodzimierz Antkowiak W książce Włodzimierza Antkowiaka "Złoty pociag i tajemnice skarbów Polski" przeczytamy o ukrytych skarbach nazistów oraz poszukiwaniach najbardziej cennych z nich.  Skarby nazistów. Poszukiwanie łupów III Rzeszy –Kenneth D. Alford, Theodore P. Savas Co stało się ze skarbami nazistów i jakie były losy ludzi, którzy je ukrywali? Na te i inne pytania odpowiadają w pełnej sensacyjnych faktów i świetnie napisanej książce „Skarby nazistów. Poszukiwanie łupów III Rzeszy” Kenneth D. Alford i Theodore P. Savas.
Karbala i Psy z Karbali - pakiet
Wydawca:
wysyłka: 48h
53,90
-23%
69,89 zł
Pakiet dwóch książek opowiadających o największym współczesnym starciu polskich żołnierzy.  Karbala – Marcin Górka, Piotr Głuchowski To było największe starcie zbrojne z udziałem polskich żołnierzy od czasów II wojny światowej. Bitwa o City Hall, czyli ratusz w irackim mieście Karbala z 2004 roku, była wielkim zwycięstwem polskiej armii w walce z muzułmańskimi rebeliantami. Książka Piotra Głuchowskiego i Marcina Górki pt. „Karbala” jest pierwszą o utajnionej walce Polaków w Iraku. Książkę wydało wydawnictwo Agora. Psy z Karbali. Dziesięć razy Irak – Marcin Górka, Adam Zadworny „Psy z Karbali. Dziesięć razy Irak” - ta książka jest nie tyle opowieścią o polskich żołnierzach lecz ich opowieścią o tym, co przeszli, co widzieli i jak, pewnie na zawsze, zmieniło się ich życie. Takiej książki jeszcze nie było.
Szukając Inki i Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz - pakiet
Wydawca:
wysyłka: 48h
50,99
-32%
74,80 zł
Pakiet dwóch książek: Szukając Inki - Autor: Luiza Łuniewska Wyklęta przez władze PRL miała być zapomniana na wieki. Dziś jednak ze zdwojoną siłą wraca pamięć o Ince, sanitariuszce antykomunistycznego podziemia działającego na Białostocczyźnie i Pomorzu, zamordowanej przez Bezpiekę. Danuta Siedzikówna stała się symbolem walki o niepodległość i ofiary w niej poniesionej. W chwili śmierci miała niespełna 18 lat. Książka "Szukając Inki" ukazała się nakładem wydawnictwa The Facto. Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz – Adam Cyra  Witold Pilecki jest uznawany za bohatera walk przeciwko dwóm totalitaryzmem: nazistowskim i komunistycznym. Za swoją walkę zapłacił najwyższą cenę, a historia miała o nim zapomnieć. Dopiero po upadku PRL rozpoczął się proces przywracania pamięci o ochotniku do Auschwitz. Dziś rotmistrz Pilecki to symbol polskiej walki o niepodległość. Historię jego poznasz dzięki książce „Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz” autorstwa Adama Cyry, wydanej przez wydawnictwo RM.
Wojciech Sumliński -  polski psycholog, dziennikarz, publicysta; pracował w „Życiu", „Gazecie Polskiej" i „Wprost". Autor reportaży i programów w Telewizji Polskiej, m.in. Oblicza prawdy, o działalności SB, i magazynu śledczego 30 minut. Autor książki „Teresa Trawa Robot" o tajnych operacjach specjalnych SB oraz autor scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki napisanego dla Agencji Filmowej TVP. Współpracuje z Frondą i magazynem śledczym „Focus". Pakiet dwóch książek Wojciecha Sumlińskiego: Czego nie powie Masa o polskiej mafii  Jarosław Sokołowski ps. „Masa” nie ujawnił wszystkich faktów dotyczących działalności mafii pruszkowskiej. Choć „Masa” został świadkiem koronnym w sprawie przeciwko swoim byłym kompanom i w trzech książkach pt. „Masa o kobietach polskiej mafii”, „Masa o pieniądzach polskiej mafii” oraz „Masa o porachunkach polskiej mafii” opowiadał o dawnym życiu, pominął wiele niewygodnych dla siebie informacji. Stara się je przybliżyć dziennikarz Wojciech Szumliński, który w 2003 roku ujawnił akta najsłynniejszego polskiego świadka koronnego.  Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego  Dziennikarz Wojciech Sumliński wstrząsnął opinią publiczną publikując w swojej książce „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” nieznane fakty z życia prezydenta Polski. Przedstawia on powiązania Komorowskiego z tajnymi służbami WSI, które brały udział w tworzeniu polskiej mafii. Wiele osób przed przeczytaniem tej książki wątpiło w rewelacje Sumlińskiego o Bronisławie Komorowskim, jednak po lekturze równie wielu nie miało już dobrego zdania o prezydencie. Premiera książki, miała miejsce, w czasie kampanii prezydencie i trafiła na podatny grunt.
Byłam służącą w arabskich pałacach i Ibrahim Pasza - pakiet
Wydawca:
wysyłka: 48h
42,00
-24%
55,00 zł
Pakiet dwóch książek  Ibrahim Pasza. Wielki wezyr Sulejmana Wspaniałego – Hester Donaldson Jenkins Życie Ibrahima Paszy, równie pełne dziwnych zdarzeń co najbarwniejsza powieść, paradoksalne i na skutek gwałtownych zmian niemal niezrozumiałe dla zachodnich badaczy społeczeństwa, bardzo trudno jasno przedstawić zachodnim czytelnikom – tej próby podjął się Hester Donaldson Jenkins w biografii Ibrahima Paszy. Byłam służącą w arabskich pałacach - Shukri Laila Wstrząsająca historia biednej Hinduski, która służyła możnym tego świata.Opowieść o Bibi Shaik, jednej z milionów służących w bogatych krajach Zatoki Perskiej, żyjącej w systemie współczesnego niewolnictwa. Laila Shukri wysłuchała jej historii, aby móc opowiedzieć ją światu
Zapomniany Legion i Kartagińskie ostrze pakiet
Wydawca:
Tytuł niedostępny
65,44
-20%
81,80 zł
Zestaw wspaniałych dwóch książek Zapomniany Legion oraz Kartagińskie ostrze. Pierwsza to światowy bestseller, porywająca akcja, niezapomniana fabuła i niezwykła panorama starożytnego świata. Druga - Kargagińskie ostrze opowiada historię młodego Greka w czasach okupacji Rzumu.
1
/
2
/
3
... 3
Idź do strony:
Liczba wyświetlanych pozycji:
Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka